دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
96/03/06
مرکز رشد خلاقیت شاهین شهر از طرح های دانش بنیان استقبال می کند

روح الله شاه رجبیان مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر گفت: سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر در آینده، نمایانگر ساختار کاملاً فرهنگی خواهدبود.

 

 

 

 

 

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر اظهار داشت: باتوجه به اصل ۴۴ قانون اساسی و همچنین در اجرای اوامر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص اقتصاد مقاومتی، سازمان فرهنگی ، ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر، مدیریت برخی اماکن مانند فرهنگسراها، ورزشگاه‌ها و تالار شیخ بهایی را به بخش خصوصی واسپاری نموده و به این ترتیب توانسته ضمن کاهش تعداد ۴۲ پُست سازمانی، هزینه های جاری این سازمان را کاهش و خدمت رسانی به شهروندان را افزایش دهد که ظرفیت افزایش حاصل از اجرای این فرآیند را تا ۵ برابر خدمات سازمان قابل پیش بینی است.

ضرورت نقش سازمانهای مردم نهاد در مدیریت شهری
روح الله شاه رجبیان اظهار امیدواری کرد: سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر در آیندۀ نزدیک به سازمانی که نمایانگر ساختار کاملاً فرهنگی است تبدیل خواهد شد.
وی تصریح نمود: سازمان های مردم نهاد در مدیریت شهری اهمیت بسیاری دارند، زیرا می توان با احیای آنها، بارِ اجرایی را از حوزه سازمان های اداری به آنها منتقل کرد کمااینکه در پروسۀ حاضر، برگزاری المپیادهای ورزشی محلات شهر در ورزشگاه‌ها و همچنین استفاده از امکانات ورزشی با ۳۰ درصد تخفیف برای شهروندان، از محل همین واسپاری ها محقق شده است.
شاه رجبیان گفت: سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر تلاش می کند تا ضمن شفاف سازی، اطلاع رسانی و ایجاد فرصت برابر برای عموم مردم، مانع از رانت‌خواری در این زمنیه شود؛ ضمن اینکه درهرحال مصالح مردم در این واسپاری ها به شدت رعایت می شود.

تأسیس مرکز رشد خلاقیت در شاهین شهر
مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر، مسجدمحوری را به عنوان یکی دیگر از اقدامات شاخص سازمان برشمرد. وی ادامه داد: حمایت مالی از برگزاری جلسات آموزش خانواده در مساجد و همچنین حمایت از گروه های هنری در مساجد، ازجمله اقداماتی است که تا کنون توسط این سازمان انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شاهین شهر از ایده های فکر شده و قابل اجرا استقبال می کند، گفت: ازسوی این سازمان، مرکز رشد خلاقیت با همکاری پارک علمی تحقیقاتی اصفهان در شاهین شهر راه اندازی شده تا بتوان طرح های دانش بنیان که با هدف تولید و اشتغال ارائه می شوند را مورد حمایت قرار داد.

توجه به سبک زندگی و آموزش در خانواده ها
شاه رجبیان با اشاره به اینکه در جامعۀ امروز موضوع آپارتمان نشینی درحال افزایش است، اضافه کرد: آموزش حقوق آپارتمان نشینی یک ضرورت شهرنشینی است و لذا ازجمله اقدامات سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شاهین شهر، برگزاری جلسات آموزشی در این زمینه است که می تواند در ارتقاء سطح فرهنگ آپارتمان نشینی شهروندان تأثیرگذار باشد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری دربارۀ سبک زندگی، و تأکید بر اینکه یکی از اولویت های این سازمان، مسائل خانواده است، خاطرنشان ساخت: فعالیت های این سازمان در زمینه تحکیم روابط خانواده، آموزش و بررسی معضلات اجتماعی از امور مورد توجه است و استقبال شهروندان نیز از این جلسات و اقدامات چشمگیر موید مسیر درستی است که انتخاب شده است هرچند این اقدامات و برنامه ها در بلندمدت تأثیرگذار خواهند بود.

روح الله شاه رجبیان افزود: سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شاهین شهر، به برگزاری برخی جلسات آموزشی وارد شده که زمانی خط قرمزی برای این سازمان محسوب می شد اما امروز باتوجه به نیاز شهر و البته نیاز جامعه، به این موارد نیز پرداخته شده چراکه قطعاً می توانند در کاهش بسیاری از معضلات اجتماعی موثر باشند. یکی از این آموزش‌ها که برای اولین بار در سطح شهر انجام شد، آموزش آسیب های اجتماعی برای تعداد ۹ هزار نفر از فرهنگیان شهر و با هدف دستیابی به ارتباط موثر میان معلم و دانش‌آموز است که بصورت ادواری و کارگاهی انجام شده است./

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت

سازمان فرهنگی ، ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا