دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
96/07/27
بهبود سطح فرهنگ تربیت بدنی و ورزش از اهداف مهم سازمان است

مدیرعامل سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش گزارشی از فعالیت های ورزشی و چشم انداز این سازمان ارائه کرد.

 

 

 

 

روح اله شاه رجبیان مدیرعامل سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر با تاکید بر لزوم توسعه ورزش همگانی به منظور غنی سازی اوقات فراغت ، ایجاد نشاط و بهبود سلامت شهروندان از فعالیت های صورت گرفته و برنامه های آتی ورزشی سازمان گزارش داد.
وی اظهار داشت : فراهم آوردن امکان دسترسی هر شهروند برای انجام ورزش از مهم ترین اهداف سازمان است و در این راستا سعی کرده ایم با بهبود سطح فرهنگ تربیت بدنی و ورزش شهرروندان با استفاده از روش های علمی و عملی و نیز بسترسازی مناسب برای شهروندان به منظور بهره مندی از فعالیت های ورزشی د اوقات فراغت و ایجاد انگیزه در میان شهروندان برای جذب و گرایش به ورزش همچنین اعمال سیاست های حمایتی برای مشارکت شهروندان و ارگانهای دولتی و بخش خصوصی در اجرای فعالیت های ورزشی اقدام نماییم.
شاه رجبیان ادامه داد: آموزش اولین گام در راه توسعه ورزش علمی است که سعی شده است زبده ترین مربیان ورزشی از اقصی نقاط استان جذب و بکار آموزش علاقمندان رشته های ورزشی اهتمام نمایند ، دوره های آموزشی در سه مقطع سنی کودکان ، نوجوانان و جوانان و بزرگسالان تعریف و توانسته بالغ بر 12 هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد.
توسعه ورزش همگانی از دیگر دغدغه های مدیرعامل سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر بود که در این خصوص اظهار داشت: در ورزش همگانی هدف اصلی فراگیر کردن ورزش در جامعه و قابلیت استفاده همگان از امکانات ورزش عمومی است که برای تحقق آن مواردی همچون برقراری ایستگاه های ورزش همگانی در پارکها و ورزشگاه ها ، اجرای همایش های متنوع پیاده روی خانوادگی و دوچرخه سواری و برنامه های مختلف ورزشی و تفریحی به صورت محله ای و شهری که خوشبختانه در سال گذشته بالغ بر 20 هزار نفر از شهروندان از این برنامه ها استقبال کردند.
شاه رجبیان خاطر نشان کرد: افزایش انگیزه در میان نوجوانان و جوانان از دیگر مواردی است که مورد توجه سازمان بوده است و همایش های علمی ـ ورزشی و مسابقات متعدد در رشته های مختلف ورزشی برای جلب توجه شهروندان پیش بینی و برگزار شده است .
گردهمایی ورزشکاران ، همایش مرشدان استان ، مسابقات جام رمضان ، مسابقات چهارجانبه بسکتبال منطقه ای ، همایش ملی پهلوانان زورخانه ای ، مسابقات منطقه ای پهلوانان کوچک ، مسابقات کشتی انتخابی استان در رده جوانان و نوجوانان ، مسابقات دوچرخه سواری انتخابی کشور در رده نوجوانان و جوانان ، حضور و تجلیل از قهرمانان در برنامه های مختلف از مواردی بود که مدیرعامل سازمان به آن ها اشاره کرد.
شاه رجبیان در انتها عنوان کرد: بیش از 17 هزار ورزشکار بیمه شده در شهرستان ثبت شده است و این نشان از علاقه و تمایل شهروندان به امر ورزش و تندرستی است و امروز اتخاذ سیاست های جدید به منظور بالا بردن سرانه استفاده از فضای ورزشی در شهر و برنامه ریزی صحیح در راستای پرورش قهرمانان ورزشی باید مد نظر قرار گیرد تا همچنان شاهد بروز استعدادهایی همچون سجاد مردانی ، نوید مکوندی ، راضیه طهماسبی و صدها مدال آور کشوری و جهانی در شاهین شهر باشیم.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت

سازمان فرهنگی ، ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا