جمعه 01 تیر ماه 1397
96/08/20
کتابخوانی شرط توسعه فرهنگی و اجتماعی هر جامعه است

مدیرعامل سازمان فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی شهرداری شاهین شهر با تبریک آغاز هفته کتاب بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.

 

 

 

روح اله شاه رجبیان مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر در پیامی هفته کتاب را تبریک گفت و عنوان کرد: کتاب باید به عنوان یکی از کالاهای اصلی همیشه در سبد کالای خانوارها باشد، تمام جوامع توسعه ‌یافته به امر مطالعه و تحقیقات توجه و اهمیت داده چرا که بدون این فرهنگ هیچ جامعه‌ای پیشرفت نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه رسالت پیامبر اکرم (ص) با امر خواندن آغاز شد، افزود: خدای متعال در کتاب مقدس قرآن کریم به قلم و آنچه می‌نویسد سوگند یاد می‌کند و معجزه جاودانه آخرین پیام‌آور الهی نیز یک کتاب است که این‌ها اهمیت کتاب را مشخص می‌کنند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در مورد کتابمبنی بر "فرایند کمال بشری به وسیله کتاب تحقق می‌یابد" عنوان کرد: نقش کتاب در توسعه فرهنگی تا جایی است که میزان توسعه هر کشور را با میزان زمانی را که آن ملت به خواندن کتاب اختصاص می‌دهند مقایسه می‌کنند.
وی بر لزوم توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه تأکید کرد و گفت: امروز روزگار دانش، تعقل، فرهنگ و تکنولوژی است و کتاب از بهترین وسایل ایجاد ارتباط است بنابراین رشد کتابخوانی شرط  توسعه فرهنگی و اجتماعی که باید در جامعه فراگیر شود.
شاه رجبیان  در خصوص فواید کتاب خوانی گفت : کتاب‌های خوب، بلندپروازی انسان را تحریک می‌کنند و ‌ مطالعه کتاب موجب غنی شدن زندگی آدم‌ها می‌شود.با خواندن کتاب‌های خوب، در پنهانی‌ترین وجوه شخصیت انسانی‌مان به حس نزدیکی با یک فرهنگ می‌رسیم. خواندن، همان‌طور که‌ غرایز، شور و احساسات‌،‌ رفتارهای‌مان را تعریف می‌کنند، مطالعه روانشناسی ما را غنا می‌بخشد.کتاب‌های خوب، بهترین دفاع در برابر عقاید تحریف ‌شده‌ مردم ، زبان‌ها، باورها و رسوم مختلف است. کتاب دشمن طبیعی همه دیکتاتوری‌هاست و خواندن حس امید و آرزوی داشتن جامعه‌ای بهتر را در درون شهروندان به وجود می‌آورد ، کتاب خوب خواندن راهی برای است تا بتوانیم در جهت تغییر جهان بکوشیم مطالعه بهترین نوع سرگرمی وخواندن شالوده تربیت کردن انسان‌های آزاد است.
مدیرعامل سازمان در انتها تاکید کرد: مطالعه کتاب‌های خوب آدم‌های بهتری از ما می‌سازد. ما باید فرزندان‌مان را قانع کنیم که خواندن مسلما لذتی خارق‌العاده است اما در عین حال بهترین راه برای بهتر شدن. مطالعه راهی است برای آمادگی بیشتر در مواجهه با چالش‌هایی که در تمام طول عمر ما حضور دارند.
وی فلسفه وجودی نام‌گذاری هفته کتاب را یادآوری نقش برجسته مطالعه و کتابخوانی در شئونات مختلف زندگی انسان دانست و تصریح کرد: ایجاد فضای مطالعه و ترغیب جامعه به امر کتاب خوانی و یادگیری نباید فقط مختص به هفته کتاب باشد و توجه به این امر مهم فرهنگی باید در طول سال و به‌صورت مستمر مورد توجه باشد و به فراموشی سپرده نشود.
فرهنگ‌سازي مسئله كتاب و كتابخواني ، نيازمند عزم ملي است؛ به طوري كه ما در بيست و پنجمين دوره هفته كتاب شاهد مردمي تر شدن برنامه هاي اين دوره نسبت به دوره هاي قبل هستيم.لذا همه نهادهاي فرهنگي  می‌توانند با برنامه‌ريزی در جهت نهادينه كردن فرهنگ كتاب و كتابخواني  در سطح جامعه، گام بردارند.

شاه رجبیان اظهار داشت: انتخاب شعار «آينده روشن و خانواده كتابخوان»  براي اين دوره از هفته كتاب حكايت از اهميت و نقش كتاب در خانواده‌ها به‌عنوان نهادي بسيار موثری در ايجاد عادت به مطالعه و ترويج فرهنگ كتاب‌خواني دارد.

اميدوارم‌ مسئولان و متوليان و تمام كساني كه در راه  ترويج‌ و تسهيل‌ كتاب‌ و كتابخواني‌ تلاش مي‌كنند، با فرار رسيدن‌ اين‌ هفته نقشه راهی موثر و كارا درباره‌ كتاب و كتابخواني به‌عنوان موضوعي مهم‌ و حياتي‌ در جامعه امروز ما طراحي كنند.

وی گفت : هفته كتاب و كتابخواني را به جامعه اهل فرهنگ، هنر و انديشه تبريك عرض نموده  و توفيقات روز افزون را براي اين عزيزان در گسترش فرهنگ كتابخواني در جامعه آرزومندم.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
 
21/11/96  --  
دعوت مدیرعامل سازمان برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

مدیرعامل سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر طی پیامی از تمامی اقشار مردم شریف و انقلابی شاهین شهر جهت شرکت در راهپیمایی بزرگ روز جمعه 22 بهمن دعوت کرد.

 

 

 

 

 

21/09/96  --  
صاحبان ایده و کار آفرینان جوان به مرکز رشد بیایند

مدیر عامل سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر از مرکز خلاقیت و شکوفایی شاهین شهر بازدید کرد و با کارشناسان این مرکز به گفت و گو نشست .

 

 

 

02/09/96  --  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور:
جوانان مؤمن با نابود کردن داعش امریکای مستکبر را به زانو درآوردند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور، بسیج را پدیده ای کم نظیر، گره گشا و از افتخارات امام راحل(ره) خواندند و با تأکید بر گسترش روحیه بسیجی به معنای «انگیزه و شوق و تلاش برای تحقق اهداف انقلاب و سربلندی و پیشرفت ایران»، افزودند: دشمن خصومت خود را از هر طرف تشدید کرده تا مقاومت برخاسته از تفکر انقلابی و اسلامی را در منطقه نابود کند اما جوانان و مردان مؤمن و پراستقامت، با دفع غده سرطانی تکفیری داعش، دشمنان را به زانو در آوردند و مفهوم ما می‌توانیم را بار دیگر برای همه اثبات کردند

20/08/96  --  پیام مدیرعامل سازمان به مناسبت هفته کتاب
کتابخوانی شرط توسعه فرهنگی و اجتماعی هر جامعه است

مدیرعامل سازمان فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی شهرداری شاهین شهر با تبریک آغاز هفته کتاب بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.

 

 

 

27/07/96  --  
بهبود سطح فرهنگ تربیت بدنی و ورزش از اهداف مهم سازمان است

مدیرعامل سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش گزارشی از فعالیت های ورزشی و چشم انداز این سازمان ارائه کرد.

 

 

 

 

15/07/96  --  
فراخوان مسابقه طراحی تندیس برگزیدگان شهر

سازمان فرهنگی ، ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر درنظر دارد طراحی تندیس تقدیر از برگزیدگان علمی ، هنری و قهرمانان ورزشی را از طریق برگزاری فراخوان به مسابقه بگذارد. بدین منظور از کلیه هنرمندان، طراحان و علاقه مندان دعوت می شود طرح های پیشنهادی خود را برای شرکت در مسابقه ارسال نمایند.

 

 

 

 

 

03/07/96  --  مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر:
پوست اندازي در مديريت فرهنگي نياز امروز جامعه است

وقتي از خصوصيات مثبت يك نهاد فرهنگي صحبت به ميان مي آيد، مهمترين گزاره آن بايد توانمندي و برنامه محوري باشد. اكثر اساتيد و كارشناسان حوزه فرهنگ، توانمندي را حاصل درك واقعيت هاي كالبدي، اجتماعي، اقتصادي جامعه و برنامه محوري را حاصل خط مش گذاري درست و توسعه مدار در اين زمينه مي دانند.

 

 

30/05/96  --  
امام جمعه شاهین شهر ,امام جمعه برتر استان اصفهان در رسیدگی و پیگیری به امور مساجد

حضرت آیت الله طباطبایی نژاد نماینده محترم ولی فقیه در استان ,امام جمعه معزز اصفهان و رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان  به مناسبت روز جهانی مسجد از امام جمعه شاهین شهر تقدیر نمودند.

 

 

 

 

06/03/96  --  مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر:
مرکز رشد خلاقیت شاهین شهر از طرح های دانش بنیان استقبال می کند

روح الله شاه رجبیان مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر گفت: سازمان فرهنگی ورزشی تفریحی شهرداری شاهین شهر در آینده، نمایانگر ساختار کاملاً فرهنگی خواهدبود.

 

 

 

 

 

30/02/96  --  
پیروز انتخابات، مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند

در پی حضور پر شکوه و حماسی مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی صادر و بر نکات مهمی تأکید کردند.

 

 

 

 

10/02/96  --  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
نامزدها عهد ببندند اولویت آنها حمایت از قشر ضعیف باشد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...

در تلگرام ما را دنبال کنید

   
در آپارات ما را ببینید

   
گالری شهر
   

نظرسنجی : ارزیابی شما از فعالیت های سازمان فرهنگی ، ورزشی و تفریحی چیست ؟
ارسال نظر

فجر انقلاب در شاهین شهر
   
ثبت نام کنید

   
فراخوان
فرا
   
برنامه های قابل مشارکت
   
اخبار
RSS
 

نمایشگاه دایمی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در فرهنگسرای ادب و هنر گلدیس افتتاح شد.

در ایام دهه مبارک فجر از مربیان رشته های مختلف که در سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر به امر آموزش می پردازند ، تقدیر شد.

همایش طراحی آینده با موضوع راه های رسیدن به هدف در تالار شیخ بهایی برگزار شد.

فرهنگسرای خانواده کارگاه آموزشی پیشگیری و درمان کبد چرب را برگزار می کند.

نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در فرهنگسرای ادب و هنر گلدیس برپا می شود.

کودکان شاهین شهری در فرهنگسرای هنر صحنه هایی از انقلاب را نقاشی کردند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
   
گوناگون
بازديد هاتعداد بازديد كننده ها
بازديد امروز365
بازديد ديروز1476
   
کتابخانه فرهنگسرای اشراق

   
جامعه ایمن

   
سازمان فرهنگی ، ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا